QR-codes op Sint Janskerkhof

Op initiatief van de parochiegemeenschap Sint Jan – Goede Herder is op het Sint Janskerkhof een project gestart ‘Laat de verhalen leven’. Op vier beeldbepalende plekken op het kerkhof zijn informatieborden geplaatst, waarop teksten staan met wetenswaardigheden over deze begraafplaats.
Dit artikel is afkomstig uit Kwartaalbericht 172 [2025-2]. Leden van de Historische Kring Laren ontvangen het kleurrijke glossy magazine 4 keer per jaar. U kunt hier lid worden. Losse nummers zijn à € 9,50 per stuk in de Lindenhoeve en bij Bruna en de Larense boekhandel te koop, zolang de voorraad strekt.
Verder zijn er bij verschillende familiegraven QR-codes geplaatst. Dit is bedoeld om bezoekers de gelegenheid te geven meer te weten te komen over de personen of families die genoemd worden op de grafstenen. Wie de QR-code scant, krijgt een link naar de website van het Sint Janskerkhof (www.sintjanskerkhof.nl/graf-qr-index.html) met een verhaal over de desbetreffende persoon of familie. Er wordt ook doorgelinkt naar verhalen op de website van de Historische Kring Laren (HKL). Bij het schrijven van dit artikel waren er 29 QR-codes geplaatst.
Gerard Morsink, archivaris van de HKL, heeft meegewerkt aan het project.
De parochiegemeenschap heeft in een brief aan de rechthebbenden van de graven aangegeven dat mensen die bezwaar hebben dat kunnen laten weten.
Omgekeerd kunnen mensen die verhalen over hun overleden familieleden willen delen die per mail aanleveren bij Katrien de Leeuw van de parochiegemeenschap (info@sintjanskerkhof.nl) of per post naar adres Brink 33, 1215 KT Laren.

