HKL ontvangt subsidie van Cultuurfonds voor digitaliserings-project
In het eerste kwartaal van dit jaar heeft de Historische Kring Laren een subsidie ontvangen van het Cultuurfonds. Het betreft een tegemoetkoming voor de aanschaf van een nieuwe NAS (opslag voor digitale bestanden) en een documentenscanner.
Dit artikel is afkomstig uit Kwartaalbericht 176 [2026-2]. Leden van de Historische Kring Laren ontvangen het kleurrijke glossy magazine 4 keer per jaar. U kunt hier lid worden. Losse nummers zijn à € 9,50 per stuk in de Lindenhoeve en bij Bruna en de Larense boekhandel te koop, zolang de voorraad strekt.
U weet wellicht dat de Historische Kring druk bezig is met een digitaliseringsproject. Op dit moment worden alle objecten in de collectie van de HKL gedigitaliseerd en in een collectiesysteem geregistreerd. Dat betekent veel, heel veel scannen, fotograferen en vastleggen van informatie uit de verschillende dossiers. En dat werk is voor ons nu een stukje veiliger (gegevensopslag met backup) en makkelijker (bulk scannen van documenten) geworden.
Het doel is om straks een belangrijk deel van onze collectie online te presenteren. υ

